Armino: Inovatívny dojčiaci vankúšik od spoločnosti Littleman s.r.o.

Eliška Sobeková je zakladateľkou malej rodinnej spoločnosti Littleman s.r.o. Košická firmička je na trhu od roku 2017. Jej prvým a hlavným produktom je inovatívny dojčiaci vankúš Armino.

Ako sa začal písať príbeh Armino?

Eliška strávila určité obdobie svojho života cestovaním - najmä do USA, kde pracovala ako au-pair. “Bolo to krásne obdobie môjho života a nenahraditeľná skúsenosť. Keďže mám veľmi rada deti a aj som s nimi pracovala, uvedomila som si, že mamičky to vôbec nemajú ľahké. V mnohých situáciách som videla frustrovaných rodičov, ktorí počas letu ponad oceán nevedeli poskytnúť pohodlie sebe ani svojmu bábätku.”

           

Všímavá žienka prišla na podnikateľský nápad pozorovaním bežných situácií. “Na prázdniny k nám pricestovala kamarátka s malým dieťatkom, samozrejme vlakom a bez 170 centimetrového kojeneckého vankúša. Vtedy som si uvedomila problém a uvažovala nad jeho riešením.” Po dlhej dobe skúšania a hľadania, Eliška prišla na perfektný predmet činnosti. Dojčiaci vankúšik, ideálny na cestovanie. Spolu s maminou, ktorá je skvelá krajčírka, začali experimentovať a navrhovať prototypy.

Čím je dojčiaci vankúš Armino výnimočný?

ARMINO je úplne iný ako dojčiace vankúše, ktoré poznáte. Je určený na uľahčenie kojenia, pomáha správne polohovať bábätko priamo na prsník, podporuje správne držanie tela a zvyšuje komfort. Zamilujú si ho nielen kojenci, mamičky, oteckovia, ale aj rodinní priatelia, starostlivé babičky a dedkovia. Je neuveriteľne všestranný a praktický aj po ukončení obdobia dojčenia. Deti si ho vďaka milým a zábavným vzorom obľúbia, stane sa ich osobným vankúšikom na zaspávanie. Vankúšik sprevádza dieťa od ranného obdobia života, preto sa stáva intímnym predmetom pripomínajúci pocit bezpečia a domova.”

               

Armino uvítali aj odborníci

“Už samotný nápad som bola osobne konzultovať s detskou pediatričkou, ktorá mi záujem pomôcť v tomto segmente veľmi pochválila a odobrila. Prvé prototypy sme testovali na deťoch v našom okolí. Neskôr som konzultovala s fyzioterapeutkou, ktorá celý koncept vankúšika vyhodnotila ako “veľmi užitočná pomôcka” a odporučila ma do nemocnice v Košiciach, kde som niekoľko týchto vankúšikov darovala na pôrodnícke oddelenie. Spätne sa mi ozvala pôrodná asistentka a laktačná poradkyňa ktorá vedie predpôrodné kurzy pre budúce mamičky s ponukou zaradiť vankúšiky ako oficiálnu pomôcku pre účastníčky kurzu. Aj na tento kurz putovalo niekoľko exemplárov vankúšika ARMINO ktoré dodnes pomáhajú budúcim mamičkám.”

 

Najlepšie materiály a originálny dizajn

“Pri výbere materiálov som veľmi náročná. Všetky materiály z ktorých šijeme naše produkty sú tej najvyššej kvality. Stopercentná bavlna s certifikátom OEKO-TEX I. a atestom pre deti do troch rokov je samozrejmosť ktorú musí spĺňať každá látka, ktorá príde do našej dielne. Inak tomu nie je ani v prípade ďalších materiálov.”

Eliška s maminou vytvorili už desiatky originálnych dizajnov, pričom ponuku obmieňajú podľa toho, čo sa zákazníkom najviac páči. Mamičky majú dokonca možnosť nakombinovať si v eshope vlastný vzhľad finálneho produktu.

 

Aký je najobľúbenejší vzor? Podľa Elišky závisí od aktuálnej sezóny viac ako od vkusu. „V lete išiel najviac veselý, hravý a pestrofarebný vzor TUKAN, na jeseň viac neutrálnejšie farby ako napríklad vzor HALIL a v zime, je to vzor ICEBEAR – ľadový medveď. Ak však ide o favorita roku 2018, je to vzor DINO pre chlapcov a vzor DARK LES pre dievčatká.”

Užitočné vecičky pre deti i mamičky

Portfólio produktov spoločnosti Littleman s.r.o. okrem Armina zahŕňa aj detské deky, paplóniky, maznacích zajkov. Horúcou novinkou pre rok 2018 je oblečenie pre dojčiace mamičky, konkrétne tričká a nočné košieľky, s ktorým hravo nakŕmia svoje ratolesti aj na verejných priestranstvách. Tak ako vankúšiky, aj oblečenie je vo veselých farbách a atraktívnych vzoroch.

Ciele a plány do budúcnosti

“Značka je ešte pomerne nová, snažíme sa vyvíjať nové produkty, zlepšovať technológie výroby, hľadať nové vzory látok a dostať sa do povedomia spoločnosti. Naši zákazníci nám dávajú jasne najavo, že to čo robíme má pre nich zmysel. Naše výrobky dokážu ľudí potešiť a dokážu im aj pomôcť. Veľmi sa tešíme z reakcií ľudí, keď napíšu, že si bez vankúša už nevedia predstaviť dojčenie, že ich dieťa konečne papá aj na rukách a mnoho iných pozitívnych ohlasov. Momentálne sa chceme sústrediť na účasť na trhoch pre nosiace a dojčiace mamičky, kde sme v priamom kontakte so zákazníkmi. Radi by sme sa v septembri zúčastnili aj na veľtrhu Premiére Vision Paris, ktorý je zameraný na ponuku textílií a inšpirovali sa novými materiálmi a dizajnmi. Naším najväčším snom do budúcnosti je navrhovanie si vlastných vzorov na látky.“

Text: Ing. Veronika Krajčíková, Eliška Sobeková

Foto: Archív Littleman s.r.o.