Slovenský dizajnový nábytok Sameskin

Značka Sameskin existuje približne 4 roky. V súčasnosti sa zameriava na tvorbu dizajnového nábytku – nadčasových lavíc s rôznymi prevedeniami moderných poťahových látok. Majiteľ spoločnosti, ktorá existuje už od roku 1992 a zastrešuje značku Sameskin, Ing. Libor Špimr sa pre tento druh tvorby rozhodol z viacerých dôvodov: na trhu mu chýbal podobný tovar a chcel ľuďom poskytnúť možnosť nakúpiť kvalitné výrobky za ľudové ceny. 

   

Lavice sú zhotovené z rôznych druhov dreva (bukové, smrekové či špeciálne vyrobená preglejka), poťahových látok či čaluníckeho materiálu. Materiály pochádzajú z krajín Európskej únie, medzi dodávateľmi sa však nájdu aj slovenskí výrobcovia. Kompletné zhotovenie jednej lavice trvá približne 2 dni, za jej výrobou stojí celý tím šikovných ľudí.

    

Súčasná ponuka značky Sameskin je rozdelená do kategórií easy, basic, lifestyle, line či jeans. Možná je tiež tvorba lavíc podľa presných požiadaviek zákazníkov, teda priamo na mieru. Medzi najobľúbenejšie prevedenie patrí lavička natural s klasickou látkou. Ktorý výrobok je ten naj pre samotného majiteľa? „Nášmu srdcu sú blízke všetky výrobky, nakoľko pochádzajú od nás, sú všetky naše. Nerobíme rozdiely a nemôžeme si to ani dovoliť. Aj keď je pravda, že niektoré druhy s poťahovými látkami sa predávajú horšie a inú zas lepšie. Záleží to vždy od vkusu zákazníka, čo je pochopiteľné.“ Nápady na celkový vzhľad výrobkov vychádzajú z vlastných predstáv, no občas sa slovenský výrobca inšpiruje aj tými svetovými.

    

Okrem webovej stránky spoločnosti sa môžu zákazníci stretnúť s lavicami Sameskin aj v predajniach zmluvných partnerov. A aká je najväčšia konkurenčná výhoda Sameskin oproti iným výrobcom? „Sme originálni, nebránime sa akejkoľvek požiadavke zo strany zákazníka a sme ľudoví – ponúkame tovar za ľudové ceny,“ vymenúva benefity majiteľ spoločnosti. Okrem Slovenska putujú lavice Sameskin aj do Českej republiky, Rakúska či Nemecka a v súčasnosti je vo fáze prípravy podmienok aj vývoz do Maďarska.

Text: Ing. Libor Špimr, Ing. Michaela Krajčíková
Foto: Sameskin - so súhlasom Ing. Libor Špimr

Mohlo by Vás zaujímať: 

   

Sedacie vaky Tuli

Ľanové bytové doplnky Blubery

Rimo vaky