Štýlové oblečenie pre našich najmenších má značku Rebel Kids

Nielen štýlové, ale zároveň cenovo dostupné a slovenské. To je detské oblečenie, ktoré vzniká rukami dvoch šikovných mamičiek. Výroba oblečenia je pre ne záľubou a nikdy by neuprednostnili kvantitu pred kvalitou. Zakladateľky značky Rebel Kids Daniela JahnováSilvia Valovičová nám porozprávali o svojej činnosti, sortimente a plánoch do budúcna.

                                                   

Povedzte nám niečo o začiatkoch značky Rebel Kids. Prečo práve oblečenie pre deti?

Detská značka Rebel Kids vznikla v septembri 2015. Hlavnou víziou bolo vyrábať kvalitné, štýlové detské oblečenie, ktoré bude cenovo dostupné a zároveň MADE IN SLOVAKIA. Tak sme sa teda spojili dve mladé baby (Silvia a Daniela), aby sme vytvorili niečo „INÉ“. Keďže máme dve detičky Romanka a Tomáška, vieme čo je pre ne najlepšie a predsa každý rodič chce pre svoje dieťa to naj. Momentálne fungujeme cca 1,5 roka a práca nás veľmi baví. Pravidelne prinášame nové kolekcie, ktoré sú vždy niečím jedinečné, ale stále rovnako kvalitné.

Nemôžeme povedať, že trh s detskou módou nie je široký. Ale podľa nášho názoru sú vecičky v obchodoch veľmi podobné a nie veľmi kvalitné. Bohužiaľ väčšina pochádza z Číny, Indie a iných krajín. Inšpiráciou bolo pre nás vyrábať oblečenie, aké na Slovensku nie je (a tým nemyslíme klasické body s macíkmi a zajačikmi). Prečo by už malé detičky nemohli nosiť trendové oblečenie ako napr. pudlové tepláky alebo padavú čiapočku? Prvé kroky boli náročné, kým sme vytvorili „to pravé orechové“. Prvé kúsky boli elastické čiapočky a pudlové tepláčky, ktorých bolo len zopár kúskov a pár farebných variantov. Cesta výberu materiálov, farieb a strihov bola dlhá, ale dostali sme sa do cieľa. A odmena? Tá najlepšia – naše spokojné zákazníčky.

Náš trh zaplavuje oblečenie zo vzdialených krajín sveta, ktoré majú často pochybnú kvalitu. Ako je to s materiálmi, ktoré používate pri výrobe?

Pri výbere materiálov sme veľmi opatrné. Každý materiál testujeme ako sa správa po praní a častom používaní. Používame hlavne elastickú bavlnu , merino vlnu a viskózu. Naše materiály pochádzajú len zo Slovenska a Českej republiky. Samozrejme materiály sú zdravotne nezávadné. Uprednostňujeme materiály s certifikátom kvality a napokon, kvalitu testujeme aj na vlastnej koži. Ako asi každý vie, detičky dávajú oblečeniu zabrať a preto je potrebná aj trvácnosť materiálov a potlače. Recenzie ako „perieme vaše tepláčky každý týždeň a stále sú ako nové“ nás posúvajú ďalej a ďalej.

Aké kúsky si v súčasnosti môžu rodičia u Vás objednať pre svojich najmenších, na aké vekové kategórie sa zameriavate?

Vecičky vyrábame vo veľkosti 80 až 116, čo je približne pre deti od 1 roka až po cca 6 rokov. Samozrejme každé dieťa je iné, preto je potrebné pozrieť sa aj na rozmery, ktoré vždy uvádzame v popise produktu. Náš sortiment sa líši podľa sezóny. Celoročne máme v ponuke rôzne strihy tepláčkov, mikiniek, sačiek a čiapočiek. Na letné obdobie preferujeme tenšie materiály a nájdete u nás napríklad aj tričká, tielka, kraťasky a sukničky. Naopak v zime ponúkame zateplené mikinky, tepláčky, dlhorukávové tričká, ale aj naše najobľúbenejšie brmbolcové čiapočky a objemné tunely. Ako doplnkový sortiment ponúkame napr. detské čelenky, tunely na krk alebo momentálnu novinku – ruksaky. Veľmi nás teší, že naše zákazníčky sú kreatívne a kombinujú jednotlivé kúsky, z čoho vznikajú parádne outfity. Najobľúbenejšie sú pudlové tepláčiky v kombinácii s padavou čiapočkou.

                                           

Odkiaľ čerpáte námety na strihy či vzory oblečenia? Šijete podľa vlastných nápadov a myšlienok alebo sa inšpirujete z časopisov či internetu?

Čerpanie nových nápadov je kombináciou aktuálnych trendov a našich vlastných predstáv. Sledujeme internet, či už sa jedná o instagram alebo rôzne blogy. Odoberáme aj niekoľko časopisov, ktoré sa venujú práve návrhom strihov a sú pre nás taktiež veľkou inšpiráciou. Často sa na našej facebookovej stránke pýtame našich zákazníčok, čo by rady uvítali v našej ponuke, poprípade aké farby a vzory by ich potešili. Pripomienky našich zákazníkov následne spracujeme do najbližšej ponuky. Čo sa týka zákazkovej výroby, týmto smerom sa neuberáme. Sto ľudí, sto chutí, každému sa páči niečo iné. Ale pripomienky našich zákazníkov si vždy vypočujeme a snažíme sa vyhovieť.

Ako hodnotíte súčasnú situáciu na našom trhu s detským oblečením?

Slovenská textilná výroba sa momentálne teší veľkému rozmachu, čo sa odráža aj na sortimente pre deti. Cca pred dvoma rokmi, vzniklo na Slovensku niekoľko detských značiek, žiaľ niektoré sa síce prezentujú ako čisto slovenské, ale pravda je taká, že je to tovar z Poľska. Každopádne konkurencia kvalitného oblečenia je aj na Slovensku silná, avšak často prehnane drahá. Myslíme si, že naše produkty sú cenovo dostupné a môže si ich dovoliť každá maminka či otecko. Preto ak ste ešte neskúšali značku Rebel Kids, určite skúste.

          

Prečo by sa mali spotrebitelia (najmä rodičia menších detí) zamerať na náš slovenský tovar a podporiť domácich producentov? Aký je Váš názor?

Podporou domácich producentov zároveň podporujeme našu ekonomiku, čo si v poslednej dobe uvedomujú aj Slováci. Je potrebné uvedomiť si, že niekedy je menej viac. Tým myslíme, mať menej kúskov, lepšej kvality, ako kvantum oblečenia zlej kvality a  pochybného pôvodu. Zlá kvalita materiálu môže priniesť neželané následky ako sú napr. kožné ochorenia, a to sa netýka len alergikov. A zdravie si predsa treba chrániť.

Máte stanovené nejaké ciele, ktoré by ste si chceli v blízkej dobe splniť?

Tak ciele určite sú. Sme otvorené pre nových odberateľov, či už sa jedná o kamenné obchodíky alebo eshopy. Tento rok plánujeme rozbehnúť niekoľko autorizovaných predajní v jednotlivých mestách Slovenska. Sortiment rozširujeme stále, tento rok plánujeme širší sortiment na Jar/Leto. Pribudnú určite šiltovky, pudlové kraťasky, šaty, sukničky a ďalšie veci. Je sa na čo tešiť.

Text: Daniela Jahnová, Silvia Valovičová
Foto: Daniela Jahnová, Silvia Valovičová

Mohlo by Vás zaujímať:

Hračky pre deti

Detské stany Elen living

BIMBI ergonomické nosiče