Dulcia natural: kozmetika plná lásky

Bylinky doma zbierali, sušili, miešali do rôznych zmení alebo macerovali v olejoch. Neskôr varili mastičky, tinktúry, sirupy proti kašľu či vyrábali maste na boľavé priedušky alebo zápaly na poradené kolená. Lieky nikdy nekupovali, nenavštevovali lekárov. A tak sa to celé začalo. Tak sa začal príbeh Lucie Klebercovej a jej spoločnosti Dulcia natural. Táto rodinná firmička vznikla v decembri roku 2014 a jej hlavnou činnosťou je výroba kozmetiky. V sortimente spoločnosti nájdu niečo pre seba každý. Starostlivosť o detskú pokožku, pre náročné dámy či pánov. Najsilnejšou stránkou je však pleťová kozmetika, obľúbenosť zo strany spotrebiteľov narastú aj pri deodorantoch či liečivých mastičkách na rôzne poranenia.

      

Najdôležitejšie sú vlastné skúsenosti

„Naša rodinná tradícia ma priviedla k tvorbe vlastnej kozmetiky. Ja sama som potrebovala „liečiť“ svoju komplikovanú pleť a keď sa mi narodila prvá dcérka, pustila som sa do štúdia a začala vytvárať prvé receptúry na krémiky. Sme tu všetci blízki priatelia, môj manžel a ja. Bylinky a mastičky sú pre mňa a našu rodinu úplne prirodzenou súčasťou, takže k výrobe kozmetiky nás priviedla láska k prírode, vášeň a obdiv k jej úžasným darom. Dulcia natural vznikla na základe našich vlastných požiadaviek – čo kozmetika, ktorú používame, má a naopak nesmie obsahovať,“ začína rozprávanie o myšlienke vzniku spoločnosti zaoberajúcej sa výrobou kozmetiky jej majiteľka Lucia Klebercová.

Kvalitné vstupné suroviny

„Svojich dodávateľov už máme celkom ustálených. Trvalo veľmi dlho kým sme našli suroviny, ktoré sú svojou kvalitou pre nás vhodné. Pre našu kozmetiku je najdôležitejšia práve kvalitná vstupná surovina. Veľmi veľmi si na tom zakladáme. Neustále ale vyhľadávame nové suroviny a teda aj nových producentov. Je neskutočne veľa úžasných olejov a aktívnych látok po celom svete... A tak študujeme, čítame, pýtame sa a testujeme mnoho krásnych prírodných zložiek. Máme aj niekoľko domácich slovenských dodávateľov, hlavne na včelie produkty a niektoré typy rastlinných olejov.“

      

Pripravované s láskou

„Výroba krémikov je veľmi podobná vareniu plniek do fajnových koláčikov. Je to krásna, čistá a veľmi veľmi precízna práca. Samotné „varenie“ je náročné na sústredenie, na pozornosť a na dôslednosť. Tak ako je dôležitá vstupná surovina, tak rovnako kladieme dôraz na ich spracovanie. Vieme o každučkom oleji takmer všetko...Vieme, ktorý sa na akú teplotu zohrieva, aby sa neprehrial, aby nestratil svoje cenné látky. Rovnako je to aj s ružovou vodičkou, aktívnymi látkami, esenciálnymi olejmi. Tento náš proces varenia je veľmi zdĺhavý a teda náročný. Varíme ručne pod prísnym dohľadom teplomerov, meračov chemických hodnôt. Ale čo je veľmi dôležité..Zo svojej práce sa tešíme, milujeme ju. Naše krémiky sú ľúbené a tak veľmi túžime, aby ste to z každej krabičky cítili aj spotebitelia.“

Naj produkty

„Záujem o naše produkty pomaličky rastie aj v zahraničí. Zatiaľ oficiálne predávame v Českej republike, ale denne posielame balíčky pre Slovákov žijúcich v zahraničí. Veľmi často je to Anglicko, Írsko, Francúzko...ale dokonca aj Malajzia a Amerika. Náš najobľúbenejší produkt je krémik proti vráskam s kyselinou hyaulronovou a Q10. A tesne za ním je očný krém s kofeínom. Sú to veľmi aktívne krémiky u ktorých sa výsledky dostavujú veľmi rýchlo...a zákazníčky sa ku nim neustále vracajú.“

Novinky už čoskoro

„Neustále pracujeme na niečom novom..či už je to forma propagacie, komunikácie...pre nás prichádza každý deň nová výzva. Spoločne riešime s veľkým nadšením, aj keď je to „obyčajný“ polep auta, aj to je výzva :) Ale pripravujeme veľkú novinku,ktorá uzrie svetlo sveta už túto jeseň. Sami sa veľmi tešíme. Môžem prezradiť, že pôjde o nové produkty aké sa len tak nevidia ani vo svetovej kozmetike :) Práve sme vo fáze testovania, skúšania....prebdetých nocí nad knihami....milujem toto obdobie. Pri zostavovaní nových receptúr sa inšpirujeme požiadavkami zákazníkov, celé týždne študujeme vlastnosti olejov, aktívnych látok, vitamínov a antioxidantov…Porovnávame ich vlastnosti a vyberáme z nich tie najúčinnejšie pre konkrétny typ krému a teda typu pokožky. Potom si zvolíme či pôjde o hydratačný krémik alebo skôr výživný a ideme skúsať. :-) Keď sa podarí krásna emulzia bez toho aby sa krémik rozdeľoval, rozpošleme ho na testovanie účinkov. Keď sme spokojní, tak potom začne ďalší veľmi náročný proces – legalizácia a uvedenie na trh.”

      

Žiadne umelé zložky

„V našich produktoch sa nenachádzajú a nikdy sa v nich nenájdu žiadne umelé zložky, žiadne silné konzervačné látky, farbivá ani parfémy. Naša kozmetika je naše srdiečko a nikdy by sme jej ničím podobným neublížili. Naša práca je pre nás poslaním a tak sa len čisté a silné a ozaj účinné látky dostanú do našich hrnčekov. :-) Každá surovina je v krémiku cielene…má tam svoju konkrétnu úlohu. Varíme z nefiltrovaných a nerafinovaných surovín…ktoré majú svoju farbu a aj vôňu. Krémiky sú krásne :) Esenciálne oleje dodajú krásnu vôňu, ale majú aj oveľa hlbší význam ako vôňu. Odovzdávajú pokožke svoje cenné látky a výrazným spôsobom ovplyvňujú účinky krémikov.”

Benefity prírodnej kozmetiky

“Používanie kozmetiky je v dnešnej dobe absolútna samozrejmosť. Dôvodom je svetový trend – byť zdravý, v dobrej kondícii a mať pekný vzhľad. Dožívame sa vyššieho veku a tak sa aj náš profesionálny život predlžuje a chceme byť čo najdlhšie mladistvé. Vizuálny dojem je veľmi dôležitý. No a denno denne celé roky nanášame na svoje telo, svoju kožu mnoho látok. Prírodná kozmetika má svoju prirodzenú silu a účinky, aby nás udržala vo forme ale čo je najdôležitejšie, tu máme istotu že tisícky látok z kozmetiky nie sú pre človeka a jeho zdravie škodlivé, práve naopak. Koža je najväčším a veľmi významným ľudským orgánom. Látky neostávajú na pokožke, ale sa okamžite vstrebávajú cez kožu do ľudského tela. Je naozaj veľmi dôležité uvedomiť si, že náš organizmus je počas života vystavený tisíckam kozmetických látok. Preto prvá požiadavka na kozmetiku by mala byť, aby nepoškodila naše zdravie. Úlohou a výhodou prírodnej kozmetiky je filozofia založená na súhre prirodzených funkcií pleti a má podporovať fyziologické funkcie kože a v žiadnom prípade neškodiť ľudskému zdraviu. Teda aspoň tej našej prírodnej kozmetiky. Je veľmi náročné zorientovať sa v ponuke kozmetických firiem a vybrať si tú správnu kozmetiku. Legislatíva neupravuje nutné percentuálne zloženie prírodných zložiek aby mohol byť krém zaradený do prírodnej kozmetiky. Často sa objaví s produkte stopové množstvo prírodnej zložky…a už je to prírodný krém.”

Text: Lucia Klebercová, Ing. Michaela Krajčíková

Foto: Dulcia natural so súhlasom Lucie Klebercovej 

Mohlo by Vás zaujímať:

Funkčné nápoje pre ženy Diva´s 

V ponuke slovenské produkty

Výroba prírodnej kozmetiky