Jednoduchosť, roztomilý dizajn, severský štýl

To sú detské stany Elen living

Natália Lešková sa po absolvovaní školy dizajnu v Prahe a skončení materskej dovolenky rozhodla pre vlastné podnikanie. Jej predstavou bolo spojiť činnosť, ktorá by ju tvorivo napĺňala a zároveň jej poskytla dostatok času pre rodinu. Z tejto predstavy sa postupne vyvinul nápad tvoriť detské stany, ktoré neslúžia len ako roztomilý módny doplnok v detskej izbe, ale zároveň malým nezbedníkom umožňujú vytvoriť si vlastný svet a zdieľať priestor s kamarátmi. Viac o značke Elen Living nám porozprávala jej zakladateľka a duša obchodu pani Natália Lešková.

„S nápadom vyrábať detské stany som oslovila svoju kamarátku z detstva, ktorá je veľmi šikovná krajčírka. Spojili sme sily a za podpory a skúsenosti môjho manžela začala naša spoločná cesta. Spoločnosť vznikla na jeseň v roku 2015,“ začína rozprávanie o realizácií svojho nápadu Natália. Inšpiráciou pre Natáliu boli práve jej deti, ktoré si neustále vytvárali „bunkre“ a rôzne detské úkryty z vankúšov, kresiel či prikrývok. Rozhodla sa preto nájsť niečo, čo by deťom poskytlo úkryt pri hrách a dostala sa k detským stanom, ktoré však na našom trhu nemali zastúpenie. „Milujem dizajn severských krajín, kde sa miešajú studené farby v kombinácii s drevom. Myslím, že v tomto sa ja cítim úplné naj, preto aj moje stany sú viac menej v tomto štýle. Prvý stan bol vyrobený samozrejme pre moje deti, ktoré ho podrobili akejsi skúške. Všetko dopadlo k obojstrannej spokojnosti a tak som sa pustila do toho,“ hovorí s nadšením Natália.

Už od začiatku výroby boli produkty ponúkané na zahraničnom trhu prostredníctvom rôznych kanálov združujúcich „hand made“ výrobcov. Práve zahraničný trh ponúkol Natálií dobrý štart a keď sa jej tvorba stala viac viditeľnou, dosiahla úspech aj na domácom trhu. Detské stany Elen living potešili deti v takmer všetkých európskych krajinách, USA, Austrálií či Ázií (napr. v Taiwane či Singapure).

                                            

V ponuke spoločnosti Elen Living nájdete v súčasnosti stany s rôznymi rozmermi. Vyrábajú sa zo 100%-nej bavlny, látky sú obstarávané v zahraničí: „U nás zatiaľ nie je možné nájsť látky so vzormi, ktoré sú populárne, obľúbené a trendy. Čo sa týka palíc, ktoré požívam pri zhotovení stanov, dodávateľ je z Českej republiky. Rozhodla som sa pre jasanové drevo, aj keď zo začiatku som používala tiež bukové, no pre krásnu kresbu nakoniec zvíťazil jasan.“ Priviesť stan do konečnej podoby trvá približne 1-2 dni, závisí od množstva objednávok.

Natália tvorí stany podľa vlastných predstáv, no v prípade záujmu sa snaží zhmotniť aj konkrétne požiadavky zákazníkov. Vzhľad stanov je možné vzorovo a farebne nakombinovať, no z materiálov a látok, ktoré sú aktuálne k dispozícií. Stan je tiež možné ozvláštniť doplnením okna s roletkou či bez nej či použitím rôznych farieb lemoviek. „V mojej galérii nájdete stany, ktoré pôsobia jednoduchšie, nie príliš prekombinovane. Snažím sa vytvárať farebné a vzorové kombinácie tak, aby nepôsobili veľmi presýtene, „preplácane“. Myslím si, že v detskej izbe je dostatok farebných aspektov vo forme hračiek, ktoré potom spolu s jednoduchým stanom nevytvárajú pocit preplnenosti priestoru. Naopak, jednoduchosť stanu a jeho nenásilná farebnosť zväčšujú priestor.“ Medzi najväčšie benefity stanov Elen living patrí ich jednoduchá manipulácia, skladnosťpoužitie tak v interiéri ako aj v exteriéri.

Aké novinky Natália pripravuje? „Momentálne pracujem na ďalších produktoch, pri ktorých by som veľmi rada využila práve látky od slovenského výrobcu - na prírodnej báze s nádychom folklóru. Už som ho našla a som z tejto spolupráce naozaj nadšená. Verím, že to bude rovnako úspešné ako stany. Ďalší produkt, ktorý je trošku konštrukčne zložitejší, je už vo výrobe a verím, že počas jari sa mi ho podarí úspešne uviesť na trh. Jedná sa o drevený výrobok, ktorý jednoznačne skrášli nielen detskú izbu ale určite ako solitér sa bude hodiť aj do obývacej izby, predsiene alebo haly. Poslúži ako úložisko pre všetky potrebné veci našich detí alebo aj nás dospelých. Záleží len na fantázii jednotlivcov. Viac už prezrádzať nebudem, nechajte sa prekvapiť,“ predstavuje svoje plány Natália s úsmevom.

Text: Natália Lešková, Ing. Michaela Krajčíková 

Foto: Elen living - uverejnené so súhlasom N. Leškovej

 

Mohlo by Vás zaujímať:

Detská obuv RAK

Detské oblečenie Rebel Kids 

BIMBI ergonomické nosiče